Hills Wellness centrum

Vitajte v HILLS WELLNESS CENTRE, v oáze oddychu a zdravia pre vaše telo a dušu. Doprajte si skutočné uvoľnenie a zabudnite na každodenný stres. Naše wellness centrum je jedinečné miesto na regeneráciu a načerpanie nových síl. K dispozícii sú dve relaxačné bazény  protiprúdom a masážnymi tryskami, 2x fínska a parná sauna, infra sauna, jacuzzi, ľadopád a oddychová miestnosť s výhľadom na Tatry. Objavte čaro wellnessu a vychutnajte si aj širokú ponuku masáží, zábalov a iných relaxačných a spa procedúr.

FÍNSKA SUCHÁ SAUNA

Fíni poznajú tajomstvo kvalitnej regenerácie tela a mysle už celé stáročia. Inšpirujte sa aj vy a nechajte na seba blahodarne pôsobiť účinky fínskej sauny. Vlhkosť vzduchu dosahuje 20 až 35 %, teplota 75 až 90 °C a má veľmi priaznivé účinky na naše zdravie. Je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie. Sauna je vhodná pre tých, ktorí sa chcú o svoje zdravie starať. Slúži na regeneráciu a celkový oddych po fyzickej aj psychickej stránke.

Odporúčaný čas: 5 – 15 minút
Teplota: 75 – 90 °C
Vlhkosť vzduchu: 20 – 35 %
Účinky: regeneračné, relaxačné, posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia
Kontraindikácie: všetky srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak, vek nad 70 rokov, gravidita, chrípka, epilepsia


PARNÁ SAUNA

Parná sauna využíva príjemné účinky tepla, vlhkej pary, vonných esencií a pokoja. Bylinkový parný kúpeľ s teplotou 45°C – 55°C a vlhkosťou až 100% s prísadou eukalyptovej esencie prináša jedinečný zážitok pre telo i dušu. Má dezinfekčné, protizápalové a hojivé účinky. Keďže teplota je nižšia ako vo fínskej saune, pokožka sa v nej dobre prekrví, ale telo sa neprehreje. Pobyt v parnej saune podporuje látkovú výmenu, zlepšuje krvný obeh, uvoľňuje stres, pomáha bojovať proti únave a celulitíde.

Odporúčaný čas: 5 – 15 minút
Teplota: 45 – 55 °C
Vlhkosť vzduchu: 100 %
Kontraindikácie: všetky srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak, vek nad 70 rokov, gravidita, chrípka, epilepsia


INFRA SAUNA

Moderný spôsob saunovania, pri ktorom celé telo prehrieva infračervené žiarenie, podobné tepelnému žiareniu slnka. Infra lúče prekrvujú organizmus, čistia pleť, odbúravajú celulitídu, ale najmä spúšťajú ďalšie ozdravné procesy a relaxáciu. Vaše telo sa príjemne prehreje. Teplo z infralámp preniká aj do hĺbky tela. Pri nižšej teplote od 40 do 55°C dochádza k intenzívnemu poteniu, čím sa organizmus zbavuje škodlivých látok.

Odporúčaný čas: 20 minút
Teplota: 40 – 55 °C
Vlhkosť: 10 -30%
Účinok: využitie infra lúčov je vhodné na zlepšenie prekrvenia organizmu, prečistenie pleti, detoxikáciu, odbúravanie celulitídy, ohrev tela, spúšťanie liečebných procesov a relaxáciu.

Kontraindikácie: Všetky akútne chorobné stavy, zvýšená činnosť štítnej žľazy, krvácavé choroby, stavy po zápaloch žíl, epilepsia, infekčné choroby, hypertenzia, zhubné nádory, epilepsia, nehojace sa kožné defekty akéhokoľvek pôvodu, infekčné, prenosné, parazitárne ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, rakovinové ochorenia (zhubné nádory), stav po srdcovom infarkte a cievnej mozgovej príhode , všetky ochorenie srdca a ciev, relatívna kontraindikácia vek nad 70 rokov, v prípade používania liekov, akútnych zranení, zápalov, tehotenstva, akútnych kardiovaskulárnych ochorení, silikónových implantátov odporúčame konzultáciu s lekárom.


JACUZZI

Doprajte si uvoľňujúce účinky hydromasáže vo vírivke. Prúdy teplej vody, ktoré vychádzajú z trysiek, odstraňujú bolesť, pôsobia na kĺby, svalstvo tela a podporujú krvný obeh. Budete sa cítiť dokonale zrelaxovaní.

Teplota: 36 ˚C
Účinky: uvoľňujúci, relaxačný, povzbudzujúci, regeneračný.
Indikácie: Kúpeľ má sedatívny účinok, podporuje upokojenie, je vhodný pri nespavosti, má senzitívny účinok, uvoľňuje svalový tonus a psychické napätie.


ODDYCHOVÁ ZÓNA

V oddychovej zóne s ležadlami a výhľadom na Lomnický štít si dokonale oddýchnete medzi jednotlivými wellness procedúrami. Počúvajte relaxačnú hudbu a vychutnajte si pohľad na tatranské štíty. Oddychová zóna vám svojim prijemným prostredím vytvoreným pre dokonalý odpočinok, prináša výraznú pozitívnu a mentálnu stimuláciu pre odbúranie stresu. 


ĽADOPÁD

Ak sa vám nedostáva zimy počas parného leta, ak neviete nájsť protiváhu k horúcim wellness chuťovkám, ak vám nestačí zima v ľadovej jaskyni, ponorte sa do ľadopádu. Mrazivá atrakcia je v skutočnosti nádoba, do ktorej permanentne padá ľad na ochladenie vášho tela.


RELAXAČNÉ BAZÉNY

Dominantou Hills Wellness Centra sú dva bazény s dĺžkou 8 a 18 metrov. Voda v bazénoch má stálu teplotu 29°C až 31°C. Bazén je ideálny nielen na plávanie, ale aj oddych a relax pri vírivkách a tryskách.

 


 ZÁSADY SAUNOVANIA

Povinnosťou návštevníka Wellness centra je správať’ sa podľa pokynov prevádzkovateľa. Poraďte sa so svojím lekárom, či je saunovanie pre vás vôbec vhodné, s ohľadom na váš zdravotný stav. Vstup do sáun nie je doporučený: tehotným ženám, diabetikom, pacientom s chorým srdcom, obličkami alebo štítnou žľazou, osobám s vysokým krvným tlakom, zápalmi horných dýchacích ciest, zvýšenými teplotami, kašľom alebo nádchou, bolesťami hlavy a malátnosťou, kožnými chorobami, otvorenými hnisavými alebo krvácajúcimi ranami, prenosnými ochoreniami alebo ak ste pod vplyvom alkoholu a iných návykových látok.

 • Pred vstupom do sauny sa osprchujte a dôkladne umyte mydlom.
 • Do sáun vstupujeme bez plaviek a obuvi, oblečení v plachtách
 • Počas pobytu v saunách dýchame pomaly nosom, nie veľmi zhlboka.
 • Počas saunovanie je odporúčané používať rôzne peelingy, oleje, kozmetické prípravky, ktoré vám radi ponúkneme. Ak je teplota neznesiteľná, opustite sauny skôr.
 • V saunách si z hygienických dôvodov rozprestrite pod celé telo plachtu vrátane chodidiel. Sadnite najskôr na najnižšiu lavicu a postupne sa premiestňujeme na vyššiu úroveň sedenia, aby ste zabránili teplotnému šoku.
 • Pri saunovaní sa správame ticho a kultúrne, vyhýbame sa hlasnej konverzácii. Sauny sú miestom pokoja a meditácie
 • Po opustení sáun si ochladíme organizmus buď studenou sprchou, alebo používame ochladzovací bazén so studenou vodou
 • Pri ochladzovaní, telo ochladzujeme od chodidiel smerom k srdcu, nikdy nalejeme studenú vodu na rozohriatu hlavu
 • Každý cyklus saunovania zakončujeme 15 – 20 min. odpočinkom v polohe na chrbte, v relaxačných miestnostiach s lehátkami.
 • V intervaloch medzi jednotlivými cyklami saunovania sa snažíme doplniť tekutiny, vitamín C, malé občerstvenie v podobe ovocia za účelom doplnenia chýbajúcich minerálov v tele
 • V prípade nevoľnosti ihneď vyhľadajte pracovníka wellness centra.